whatsapp

sepet ()

whatsapp
  • ahşap çekiçler

ahşap çekiçler - Tornatürk

1231 kez görüntülendi
Fiyat: 100,00 TL
USD Fiyat: 3,13 USD
ahsap çekiçler
ADET:

Kuyumcu Çekici Çeşitleri ve Fiyatları

Torna Türk olarak siz değerli müşterilerimiz için uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Yerli ve yabancı birçok kuyum üreticisinin ihtiyacına uygun olarak hizmet sunan firmamız her geçen gün bünyesine yeni ve son teknoloji ile donatılmış makinaları katarak uzman kadrosu ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam etmektedir. Üreticilerimizin her birinin makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını hızlı ve kısa bir süre içinde karşılamaktayız. 

 

Kuyumcu Çekici Nedir?

Kuyumcu çekici, levhaların zımbayla kesilmesi ve heştek ile derinlik kazandırılarak küre haline getirilmesinde kullanılmaktadır. Çekiç, hafifçe havşanın üzerine vurulur ve tam yarım kürenin oluşması sağlanır. Kuyumculuk sektöründe çekiçler kullanım alanlarına göre çeşitli gramlarda ve şekillerde üretilmektedir. Kuyumcu çekiçleri, metali inceltme ya da şekillendirmedeki kaba dövme, perçin ve ince kakma işlemlerine kadar geniş bir kullanım alanına sahiptirler. Çekiçler; düzeltme, toplama, şişirme, tabla, perdah ve perçin gibi isimlerde de anılmaktadır. Genel olarak düzeltme ve makinelerin iş göremediği durumlarda bilezik ve yüzük gibi takıların büyütme işlemlerinde kullanılan tokmaklarsa ahşap ve kauçuk gibi malzemelerden üretilmektedir.

Kuyumcu Çekici Nasıl Kullanılır?

Kuyumcu çekici; metali şekillendirmek ve işlemek için kullanılmaktadır. Ağırlıklı olarak kullanılan başlıca çekiçler, kovalayan çekiç ve ham deri veya lastik tokmaktır. Kovalayan çekicin bir düz, hafif dışbükey tarafı ve bir top şeklinde tarafı olan bir kafası bulunmaktadır. Düz taraf, metali takip etmek veya çentik açmak için kullanılmaktadır. Bilye şeklindeki taraf ise oyukları döverek veya yumuşatmak için kullanılır. Tokmak ise metali bozmadan şekillendirmek için kullanılmaktadır. Örneğin; şekillendirilmesi gereken bükülmüş bir manşet bileziği düşünün. Bu amaç için ham deri, ahşap ve lastik tokmaklar kullanılabilmektedir. 

Kuyumcu Çekici Çeşitleri

Torna Türk bünyesinde satışını yapmış olduğumuz her bir ürünümüz firma garantimiz altındadır. İhtiyaç duyduğunuz her çeşit kuyumcu çekicini de sayfamızda bulabilir ve uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz.  

Teknik dökümanları inceleyerek ürün hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.