whatsapp

sepet ()

whatsapp
  • yüzük boy ölçü çubuk seti

yüzük boy ölçü çubuk seti - Tornatürk

783 kez görüntülendi
Fiyat: 300,00 TL
USD Fiyat: 9,38 USD
ADET:

yüzüğün açılmış boy ölçüsünü bulmak için kullanılan bir mastar setidir.

 

33 parçadır.

 

genişlik 4 mm , kalınlık 1.5 mm

 

boy ölçüleri

45 mm

46 mm

47 mm

48 mm

49 mm

50 mm

51 mm

52 mm

53 mm

54 mm

55 mm

56 mm

57 mm

58 mm

59 mm

60 mm

61 mm

62 mm

63 mm

64 mm

65 mm

66 mm

67 mm

68 mm

69 mm

70 mm

71 mm

72 mm

73 mm

74 mm

75 mm

76 mm

77 mm dir.

 

Ölçü Aletleri Nedir?

Ölçü aletleri kuyum sektöründe ve daha birçok sektörde hassas ölçüm yapmak için kullanılan aletlerdir.

Ne İşe Yarar?

Ölçüm aletleri, mikro boyuttaki yani çok küçük boyuttaki cisimlerin uzunluğunu ölçmek için kullanılan alettir. Mikrometrelerin ve kumpasların yapısı oldukça hassastır,  çok küçük nesnelerin ölçümünü yaparken kesin ve doğru sonuçlar vermesi açısından son derece kullanışlıdırlar.

Nasıl Kullanılır?

Küçük nesneleri ölçmeyi kolaylaştıran mikrometrelerin üzerinde yer alan ölçümler minimal yapıya sahiptir. Milimetrik bölüntü kovanı üzerine yerleştirilen çizgiler ölçtüğünüz nesnenin kaç mm olduğunu anlamanızı sağlar. Eksen altında yer alan çizgiler ise 0,50 ölçüsünü eklemenin uygun olup olmadığını anlamanıza destek olur. Mikrometreyle ölçümü yapılan bir nesneyi yorumlamak için tambur üzerinde yer alan çizgilere bakmanız gereklidir. Bu tambur üzerinde yer alan çizgiler arasından çakışan üç veri toplanır ve ölçü okunarak nesnenin ölçüsüne ulaşılır. Kumpaslar ise ölçülecek ölçüden büyük olarak açılır. Sabit çene iş parçasının ölçüm yapılacak noktasına dayanır. Hareketli çene parçaya doğru hareket ettirerek parça kavranır ve ölçüm değeri kolaylıkla okunur. Ölçüm yaparken bir elinizle kumpasın sabit çenesini diğer elinizle de hareketli çenesini tutmanız gerekmektedir.

Pergel Nedir?

Pergeller kuyum sektöründe kullanılan el aletleri arasında yerini almaktadır.

Ne İşe Yarar?

Pergeller; daire, daire yayı çizmek, ölçü taşımak ve bölüntü yapmak amacıyla kullanılan çelikten yapılmış aletlerdir. Pergelle çizilen çizgilerin net ve ince olması için uçları bilenip sertleştirilmesi gerekir.

Nasıl Kullanılır?

Pergellerin değişik ebatlarda olanları mevcuttur. Deseni mamule yerleştirme esnasında aralardaki boşluğun eşit olması için ve işaretleme için kullanılır. Pergel, kullanımı oldukça kolaydır. İki adet ucu bulunan pergelin bir ucunda çizim yapmanızı sağlayan uç, diğer ucunda ise pergeli sabitlemenizi sağlayan bölüm vardır.

Ölçü Aletleri ve Pergel Fiyatları

Teknik dökümanları inceleyerek ürün hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.